Ndërlidhjet

PEKIN


Presidenti i Pakistanit Pervez Musharraf ka arritur për vizitë në Kinë, ku me presidentin Hu Jintao dhe liderët tjerë kinezë, do të diskutojë thellimin e marrëdhënieve dypalëshe.
Kina dhe Pakistani një kohë të gjatë kanë qenë aleatë, meqë të dy vendet e shohin Indinë si armik potencial.
XS
SM
MD
LG