Ndërlidhjet

PRAGË


Kërkesat e reja të Tribunalit të Hagës për qeverinë serbe vijnë në kohën më të pa përshtatshme, ndërsa dorëzimi i katër gjeneralëve "të preferuar", do të mund të shkaktonte rënien e qeverisë dhe zgjedhje të parakohshme, vlerëson gazeta çeke "Pravo".
Gazeta përkujton se katër aktakuzat e fundit nga Haga kanë të bëjnë me njerëzit, të cilët kanë qenë dhe ende janë në funksione të larta në Serbi.
XS
SM
MD
LG