Ndërlidhjet

BAGDAD


Administratori amerikan i Irakut, Paul Bemer sot premtoi se koalicioni i prirë nga Shtetet e Bashkuara do ta përshpejtoj kalimin e autoritetit te irakianët. Paul Bremer pastaj foli edhe për iash liderin e përmbysur të Irakut, Saddam Hussein:
- Ne besojmë se Saddami është gjallë, ne besojmë se ai është në Irak dhe zënia apo vrasja e tij është njëri nga prioritetet e gjeneralit Sanchez dhe njerëzve të tij.
Gjenerali Ricardo Sançez është komandanti më i lartë ushtarak i Shteteve të Bashkuara në Irak.
XS
SM
MD
LG