Ndërlidhjet

PEKIN


Kryeministri kinez, Wen Jiabao dhe liderë të tjerë të Azisë sot kanë bërë thirrje për përpjekje më këmbëngulëse për promovimin e rritjes ekonomike. Kryeministri Wen tha në hapje të Foprumit ekonomik të Azisë se integrimi më i thellë ekonomik në Azi do të mund të çojë te një "koncept të ri të sigurisë" për ta kundërshtuar "një rend të vjetër ndërkombëtar politik dhe ekonomik", që ai e përshkruajti si "jokorrekt dhe të padrejtë".
XS
SM
MD
LG