Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari amerikan i mbrojtjes, Donald Rumsfeld, ka thënë sot se Shtetet e Bashkuara do të vazhdojnë përpjekjet për ta stabilizuar situatën në Irak, përkundër sulmit kundër helikopterit që shkaktoi vdekjen e 15 pjesëtarëve të trupave amerikane.
"Kishte spekulime se njëri nga helikopterët ka mundur të ishte cak i raketës tokë-ajër, megjithëse nuk e dij se a ishte qëlluar helikopteri nga një armë e tillë. Por të gjithë ne e dimë se raketat e tilla të dirigjuara janë gjërësisht të përhapura në botë dhe se ato mund ta godasin aeroplanin apo helikopterin", tha Rumsfeld.
XS
SM
MD
LG