Ndërlidhjet

HAGË


Ish ministri i jashtëm britanik David Owen do të dëshmoj nesër para Gjykatës së Hagës në procesin kundër ish presidentit jugosllav, Sllobodan Millosheviq, i akuzuar për krime lufte, krime kundër njerëzimit dhe për gjenocid në Kroaci, Bosnjë dhe Kosovë.
David Owen ishte i dërguar i Bashkimit Evropian në ish Jugosllavi në vitet 1992-95, në kohën kur vazhdonin luftërat në Kroaci dhe në Bosnjë.
XS
SM
MD
LG