Ndërlidhjet

MOSKË


Kryeministri izraelit Ariel Sharon dhe presidenti rus Vladimir Putin kanë diskutuar ripërtëritjen e planit të paqes.
Gjatë takimit Putin-Sharon në Moskë, ky i fundit ka thënë se Izraeli është i gatshëm të bëjë koncensione në shkëmbim të paqes.
Po sot në Bregun perëndimor ka ndodhur një sulm vetvrasës pranë një pike ushtarake izraelite, në të cilin humbi jetën vetëm atentatori.
XS
SM
MD
LG