Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti amerikan, George Bush ka përsëritur angazhimin se Shtetet e Bashkuara nuk do të largohen nga Iraku.
"Armiqtë në Irak besojnë se Amerika do të ikë prej andej. Kjo është arsyeja përse ata janë të gatshëm të vrasin civilë të pafajshëm, punonjës humanitarë dhe trupa të koalicionit. Por Amerika nuk do të largohet asnjëherë dhe do të bëjë atë që është e nevojshme për ta bërë vendin të sigurt", tha presidenti amerikan duke folur në shtetin e Alabamës.
XS
SM
MD
LG