Ndërlidhjet

SHKUP


Ljuben Paunovski, ish ministri i mbrojtjes i Maqedonisë, është dënuar me 5 vjetë burg për korrupsion dhe keqpërdorim të pozitës zyrtare.
Paunovski u detyrua të japë dorëheqjen në vitin 2001, pas një hetimi i cili nxorri në pah se dikasteri që ai drejtonte i kishte paguar 5.5 milionë dollarë dy kompanive, që drejtoheshin nga të afërm të tij.
XS
SM
MD
LG