Ndërlidhjet

MOSKË


Izraeli është i gatshëm për të bërë hapa të rëndësishëm në arritjen e paqes në Lindjen e Mesme, ka deklaruar kryeministri izraelit Ariel Sharon, gjatë bisedës me kryeministrin rus Mihail Kasjanov.
"Izraeli është shtet paqedashës, i cili mund të bëjë kompromise të dhimbshme për arritjen e paqes", ka thënë Sharon, duke shfaqur pozicionimin e vendit të tij karshi këtij problemi, të deklaruar edhe para Shteteve të Bashkuara dhe Bashkimit Evropian.
XS
SM
MD
LG