Ndërlidhjet

RAMALLAH


Kryeministri palestinez Ahmed Kurei bëri të ditur se sot do të paraqesë para parlamentit kabinetin e tij qeveritar, për t'u miratuar javën tjetër, edhe pse afati i qeverisë teknike mbaron sot në mesnatë.
Shkaku i kësaj vonese besohet të jetë kandidatura e ministrit të brendshëm, për të cilën kryeministri Kurei dhe lideri palestinez Arafat nuk pajtohen.
Ministri i ri i punëve të brendshme do të luajë një rol kyç në çdo veprim të mundshëm kundër militantëve palestinezë.
XS
SM
MD
LG