Ndërlidhjet

TEHERAN


Forcat iraniane të sigurisë i kanë liruar sot dy djemtë e një lideri fetar, pasi u mbajtën dhe u morrën në pyetje për planet e babit të tyre për themelimin e një seminari, ku klerikët e vjetër do të mund të jepnin mësime.
Hosein Ali Montazeri, një ndër klerikët më të rëndësishëm shiitë të Iranit, më përpara ishte mbajtur në arrest shtëpie për vënien në diskutim të udhëheqjes së liderit suprem shiit Ayatollah Ali Khamenei.
XS
SM
MD
LG