Ndërlidhjet

BAGDAD


Agjencitë e lajmeve njoftojnë për një numër shpërthimesh në qendër të Bagdatit, madje edhe brenda një qendre të trupave amerikane.
Pentagoni ka njoftuar për tre njerëz të plagosur, si pasojë e dy shpërthimeve, por pa dhënë sqarime të mëtejshme.
Ndërsa në të tjera zhvillime gjatë ditës, një ushtar amerikan është vrarë dhe dy të tjerë janë plagosur në kryeqytetin irakian.
Si pasojë e incidenteve të fundit, Spanja ka vendosur të tërheqë një pjesë të ekipit të diplomatëve spanjollë nga Bagdati.
XS
SM
MD
LG