Ndërlidhjet

MAZAR-E-SHARIF


Delegacioni i Këshillit të Sigurimit sot u takua me dy komandantë lokalë në Afganistanin verior në qytetin Mazar-e-Sharif, për t'i bindur ata të bashkëpunojnë me qeverinë qendrore.
Diplomatët takuan komandantin uzbek Abdul Rashid dhe komandantin taxhik Atta Mohammed, forcat e të cilëve javët e kaluara janë përleshur disa herë.
XS
SM
MD
LG