Ndërlidhjet

PRISHTINË


Komandanti i KFOR-it Holger Kamerhof tha se eliminimi i strukturave paralele është çështje politike, që mund të zgjidhet nëpërmjet të bisedimeve teknike ndërmjet Kosovës dhe unionit Serbi-Mali i Zi.
Kamerhof tha se qytetarët e Kosovës nuk duhet të shqetësohen për reduktimin eventual të trupave të KFOR-it.
XS
SM
MD
LG