Ndërlidhjet

UASHINGON


Sekretari amerikan i shtetit Colin Powell i ka vlerësuar lartë përpjekjet e Kinës për të ndihmuar në dhënien fund të programeve bërthamore të Koresë së veriut.
Powell tha se Kina bashkëpunon me Shtetet e Bashkuara në shumë çështje ndërkombëtare, por ai përmendi edhe dallimet e vazhdueshme të qëndrimeve rreth Tajvanit dhe të drejtave të njeriut.
XS
SM
MD
LG