Ndërlidhjet

LONDËR


Forcat e koalicionit në Irak përballen me një dimër të vështirë, duke pasur parasysh sulmet e shtuara, ka bërë të ditur për mediat britanike, Jeremy Greenstock, i dërguari special britanik në Irak.
Greenstock ka theksuar se "terroristët po përpiqen ta bëjnë Irakun të pamundur për t'u qeverisur."
Ndërkaq burimet ushtarake njoftojnë për dy ushtarë amerikanë të vrarë në dy incidente të ndara si dhe një oficer polak.
XS
SM
MD
LG