Ndërlidhjet

ROMË


Presidenti rus Vladimir Putin po diskuton në Romë me udhëheqësit e Bashkimit Evropian.
Hapësira e përbashkët ekonomike, cështjet e sigurisë, shkenca dhe arsimi janë temat kryesore të diskutimeve.
Pritet që zyrtarët evropianë të shprehin shqetësimet e tyre lidhur me zhvillimet në kompaninë më të madhe të naftës Yukos.
XS
SM
MD
LG