Ndërlidhjet

PRAGË


Policia ceke ka arrestuar tre persona që përpiqeshin të transportonin 2.5 kilogramë Semtex, që është lëndë shpërthyese e prodhuar në Ceki.
Semtex është përdorur në disa sulme terroriste, përfshi dhe hedhjen në erë nga ana e terrorstëve libianë të aeroplanit Pan Am në vitin 1988.
XS
SM
MD
LG