Ndërlidhjet

BAGDAT


Trupat amerikane dhe policët irakianë kanë gjetur dy vepra artistike të lashtësisë, të cilat ishin marrë nga muzeu kombëtar i Bagdatit, pas rënies së Sadam Huseinit.
Dy veprat e gjetura janë një statujë bakri e vjetër 4300 vjet dhe një objekt bronzi i prodhuar 3000 vjet më parë.
XS
SM
MD
LG