Ndërlidhjet

JERUSALEM


Trupat izraelite vranë tre militantë të dyshuar palestinezë dhe një fëmijë palestinez në incidente të ndara në Rripin e Gazës.
Dy palestinezët janë vrarë pasi trupat izraelite kishin pandehur se ata vendosnin një bombë në afërsi të kufirit, ndërsa fëmija 11 vjeçar ishte qëlluar për vdekje derisa po luante me shokë në veri të Rripit të Gazës.
XS
SM
MD
LG