Ndërlidhjet

BERLIN


Dhoma e epërme e parlamentit gjerman, që kontrollohet nga opozita, e hodhi poshtë pakon ekonomike të kancelarit Gerhard Schroeder.
Masat parashihej ta rishqyrtojnë sistemin social dhe t'i reduktojnë tatimet federale.
XS
SM
MD
LG