Ndërlidhjet

LONDËR


Instituti Britanik i Filmit e ka shpërblyer filmin e parë të xhiruar në Afganistan pas rënies së talibanëve.
Filmi quhet 'Osama', dhe është rrëfim për një vashë 12-vjeçare, e cila është maskuar dhe sjellur si djalë, vetëm për të siguruar mbijetesën.
Filmi Osama ka fituar mirënjohje edhe në Festivalet në Cannes dhe Montreal.
XS
SM
MD
LG