Ndërlidhjet

BAGDAD


Gjashtë ushtarë amerikanë e humbën jetën kur helikopteri i tyre u rrëzua afër qytetit Tikrit në Irak.
Zëdhënësja Josslyn Aberle tha se ushtria përpiqet të përcaktojë nëse rrëzimi në lumin Tigër është shkaktuar nga një defekt mekanik apo zjarri i armikut.
Në veri, guerilë me raketa e kanë sulmuar autokolonën amerikane në Mosul, duke shkaktuar vdekjen e një ushtari dhe plagosjen e disa të tjerëve.
XS
SM
MD
LG