Ndërlidhjet

TBILISI


Mijëra njerëz janë tubuar sot në kryeqytetin e Gjorgjisë për të protestuar kundër rezultateve të zgjedhjeve parlamentare, dhe për të kërkuar dorëheqjen e presidentit Eduard Shevardnadze.
Sipas agjencive ruse dhe perëndimore, raportohet se numri i protestuesve vazhdon të rritet.
Protestat mbahen përkundër masave të shtuara të sigurimit dhe vendosjes së pikave të shumta të kontrollit në hyrjet e Tbilisit.
XS
SM
MD
LG