Ndërlidhjet

BAGDAD


Hetuesit irakienë dhe amerikanë e kanë shfaqur dyshimin se në 260 varrezat masive gjenden kufomat e rreth 300 mijë irakienëve të vrarë në kohën e Saddam Husseinit.
Sandra Hodgkinson, drejtuese e planit aksional të qeverisë së Përkohshme, tha se grupi ka marrë njoftime për 263 varreza masive, nga të cilat deri tani 40 janë konfirmuar.
XS
SM
MD
LG