Ndërlidhjet

VJENË


Irani ka premtuar se javën e ardhshme do ta njoftojë me shkrim Agjencinë Ndërkombëtare Bërthamore mbi pezullimin e programit për prodhimin e uraniumit të pasuruar, si dhe për inspektimin e sforcuar të reaktorëve bërthamorë në vend.
Këto komente i bëri drejtori i agjencisë Mohamed ElBaradei pas takimit me shefin e programit bërthamor të Iranit Hasan Rohani.
XS
SM
MD
LG