Ndërlidhjet

BAGRAM


Ushtria amerikanë në Afganistan bëri të ditur se forcat e koalicionit dhe njësitet afgane kanë filluar një operacion të ri ushtarak në lindje të vendit.
Zëdhënësi koloneli Rodni Dejvis tha se operacioni Zgjidhja e Malit, filloi të premten në provincën e Nuristanit dhe
Kunarit, rreth 150 Km në verilindje të kryeqytetit Kabul.
XS
SM
MD
LG