Ndërlidhjet

BAGDAT


Tre veta janë vrarë dhe së paku 9 të tjerë janë plagosur gjatë ditës, si pasojë e dy sulmeve të ndara të ndodhura në Irak.
Gjenerali amerikan, komandant i trupave në Irak, Rikardo Sançez, tha se janë kapur njerëz që kanë lidhje me Al-Kaidën.
"Numri i përgjithshëm i të ndaluarve që kemi në qendrat e arrestit është mbi 5 mijë vetë".
Sancez ka shtuar se luftëtarët e huaj ishin kryesisht qytetarë të Jemenit, Sirisë, Egjiptit dhe Sudanit.
XS
SM
MD
LG