Ndërlidhjet

BEOGRAD


Serbia dhe Rusia janë pajtuar për zgjidhjen e borxheve që i kanë dy vendet njëri – tjetrit. Moska ka marrë borxhe nga Beogradi në vitet '80, ndërsa Beogradi i detyrohet Moskës për naftën dhe gazin e importuar në vitet '90, gjatë sanksioneve. Si pjesë e marrëveshjes kompanitë ruse do të përfitojnë kontrata me vlerë mbi 100 milionë dollarë.
XS
SM
MD
LG