Ndërlidhjet

NJU JORK


Kryebashkiaku i Nju Jorkut, Majkëll Blumberg, së bashku me përfaqësues të komunitetit shqiptar, do të vizitojë Kosovën me rastin e Ditës së Flamurit.
Blumberg, i cili do të arrijë në Prishtinë më 24 nëntor, do të vizitojë dhe trupat amerikane në kampin Bondstill, do marrë pjesë në ceremoninë e shkëmbimit të flamujve me drejtuesit vendorë si dhe do të marrë pjesë në një ceremoni për të nderuar veprën e nënës Terezë.
XS
SM
MD
LG