Ndërlidhjet

RAMALLAH


Kabineti i ri qeveritar palestinez u betua përpara udhëheqësit Jaser Arafat.
Qeveria e drejtuar nga Ahmed Kurei përbëhet nga 24 ministra dhe ka premtuar se do angazhohet për të ndërprerë gjithë dhunën ndaj Izraelit.
Edhe Arafati nga ana e tij theksoi se palestinezët dhe izraelitët kanë të drejtë të jetojnë në paqe në shtetet e tyre dhe bri njëri-tjetrit.
XS
SM
MD
LG