Ndërlidhjet

BEOGRAD


Zgjedhjet presidenciale të Serbisë që do të mbahen të djelën, po rrezikohen nga kërkesa e dy drejtuesve të opozitës për të mos marrë pjesë në votime.
Dy zgjedhjet e mëparshme presidenciale në Serbi u anulluan për shkak të pjesëmarrjes së ulët të zgjedhësve. Sipas sondazheve të fundit të opinionit publik, paralajmërohet një dështim tjetër për shkak se ish presidenti jugosllav Vojisllav Koshtunica i Partisë konservatore Demokratike të Serbisë, dhe ish zëvendëskryeministri i Jugosllavisë Miroljub Labus i Partisë liberale G17 kanë bërë thirrje për bojkotimin e zgjedhjeve.
XS
SM
MD
LG