Ndërlidhjet

BEOGRAD


Ministri i Jashtëm i Serbisë dhe Malit të Zi ka akuzuar Gjykatën Ndërkombëtare për ish-Jugosllavinë për mungesë respekti dhe paaftësi.
Shefi i diplomacisë serbo-malazeze, Goran Svilanoviç, hodhi poshtë akuzat e kryeprokurores së Gjykatës së Hagës, Carla Del Ponte, se Beogradi ka dështuar për të bashkëpunuar në gjyqin kundër Sllobodan Millosheviçit.
XS
SM
MD
LG