Ndërlidhjet

BEOGRAD


Zyrtarë të Serbisë thanë se zgjedhjet e parakohshme parlamentare do të mbahen në dhjetor.
Dragolub Miçunoviq, kryetar i parlamentit të unionit Serbi-Mali i Zi, dhe kandidat për president në zgjedhjet e së dielës, tha: "Vendosa që zgjedhjet të mbahen në 28 dhjetor, kështu që Vitin e Ri ta festojmë me president të ri dhe parlament të ri", tha Miçunoviq.
XS
SM
MD
LG