Ndërlidhjet

DAMASK


Ministri i Informatave i Sirisë tha se Damasku do ta vazhdojë dialogun me Uashingtonin, pas votimit në Senat për sanksionet kundër Sirisë.
Ahmad al-Hassan tha se Siria nuk do ta mbyllë dialogun përkundër kërcënimeve me sanksionet, por e akuzoi Uashingtonin se e ka "zgjëruar ndikimin për t'i zëvendësuar Kombet e Bashkuara".
Senati amerikan pothuaj njëzërit i miratoi sanksionet ekonomike dhe diplomatike ndaj Sirisë, të cilën Uashingtoni e akuzon për mbështetjen e "terrorizmit".
XS
SM
MD
LG