Ndërlidhjet

SARAJEVË


Presidenti i unionit Serbi-Mali i Zi Svetozar Maroviq i ka kërkuar falje popullit të Bosnjë e Hercegovinës për "padrejtësitë, mizoritë dhe vrasjet" që forcat serbe i kanë kryer në Bosnje gjatë luftës së viteve 1992-95.
"Dua ta shfrytëzoj këtë rast për t'i kërkuar falje çdonjërit në Bosnjë e Hercegovinë, që ka pësuar apo vuajtur nga cilido prej Serbisë e Malit të Zi", tha Maroviq në Sarajevë, duke shtuar se individët që kanë kryer krime duhet të mbajnë përgjegjësi, por jo edhe popujt.
XS
SM
MD
LG