Ndërlidhjet

TIKRIT


Një helikopter amerikan Apache ka vrarë 7 irakienë, të cilët kishin shkrepur raketë ndaj një baze ushtarake amerikane në veri të qytetit Tikrit.
Më pas, ushtarët amerikanë në zonën e njëjtë zbuluan mbi 600 predha dhe raketa në një kamion të braktisur.
Në jug të Bagdadit, dy ushtarë amerikanë u plagosën nga shpërthimi i një bombe.
XS
SM
MD
LG