Ndërlidhjet

TOKIO


Sekretari amerikan i mbrojtjes Donald Rumsfeld dhe kryeministri Junichiro Koizumi kanë biseduar për angazhimin e Japonisë në Irak.
Koizumi tha se bota duhet të jetë e bindur për rëndësinë e stabilizimit dhe rindërtimin e Irakut, deklaroi Rumsfeld pas takimit, duke mos përmendur nëse Japonia do të dërgojë trupa në Irak.
Japonia i shtyu planet e tilla pas sulmit në Nasiriya ku u vranë 18 italianë dhe të paktën 6 irakeinë.
XS
SM
MD
LG