Ndërlidhjet

RIAD


Shtetet e Bashkuara njoftuan se nesër do ta rihapin ambasadën dhe dy konsullatat në Arabinë Saudite, pas mbylljes një javëshe për shkaqe sigurie.
Misioni diplomatik amerikan në Riad dhe konsullatat në Jeddah dhe Dhahran përkohësisht u mbyllën një ditë para sulmit vetëvrasës në kryeqytetin e Saudisë, ku u vranë të paktën 18 njerëz.
XS
SM
MD
LG