Ndërlidhjet

JERUSALEM


Katër ish drejtorë të shërbimit izraelit të sigurisë kanë paralajmëruar se Izraeli mund të shkojë drejt katastrofës përderisa kryeministri Ariel Sharon nuk e ndryshon politikën e tij të ashpër dhe nuk ndërmerr hapa për t'i dhënë fund konfliktit me palestinezët.
Sipas tyre, nëse qeveria vazhdon kursin e saj, Izraeli rrezikon të bjerë në "humnerë".
XS
SM
MD
LG