Ndërlidhjet

BERLIN


Gjermania filloi ta mbyllë reaktorin më të vjetër bërthamor në vend.
Reaktori Stade, i ndërtuar para 32 vitesh, është i pari nga 18 reaktorët që do të mbyllen.
Gjermania planifikon t'i plotësojë nevojat me burime tjera alternative, siç janë gazi, era dhe energjia e diellit.
XS
SM
MD
LG