Ndërlidhjet

TOKIO


Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Donald Rumsfeld, tha se Shtetet e Bashkuara janë të bindura se Japonia do të marrë vendimin më të drejtë, lidhur me dërgimin e trupave japoneze në Irak.
Qeveria e Japonisë shtyu dërgimin e trupave pas sulmit të së mërkurës në Nasirija, ku humbën jetën 18 karabinierë italianë. Nasirija ishte qyteti ku do vendoseshin dhe trupat japoneze, që do ndihmonin në rindërtimin e Irakut.
XS
SM
MD
LG