Ndërlidhjet

STAMBOLL


Përfaqësues të qeverive dhe organizatave të ndryshme kanë dënuar sulmin e sotëm në Stamboll.
Sekretari amerikan i Shtetit Kolin Pauell i ka shprehur ngushëllimet e qeverisë amerikane homologut të tij turk, Abdullah Gul.
krei i Kombeve të Bashkuara e ka cilësuar sulmin si akt të urryer.
Bashkimi Evropian dhe NATO-ja kanë dënuar sulmet duke i vlerësuar ato si sulme të ulëta kundr njerëzve të pafajshëm.
XS
SM
MD
LG