Ndërlidhjet

ROMË


Trupat e 18 italianëve që shërbenin në Irak si pjesë e forcave paqeruajtëse janë kthyer sot në Itali ku janë zhvilluar dhe ceremonitë e varrimit.
Po sot ka humbur jetën dhe ushtari i 19-të italianë si pasojë e sulmit në Nasirija të Irakut, i cili deri tani ishte në trajtim mjekësor në një spital të Kuvajtit.
XS
SM
MD
LG