Ndërlidhjet

TBILISI


Mbi 15 mijë njerëz u mblodhën gjatë ditës përpara Parlamentit të Gjerogjisë duke protestuar kundër manipulimit të zgjedhjeve të fituara nga krahu politik i presidentit të vendit Shevarnaxe.
Protestat kanë vazhduar gjatë gjithë javës dhe rrezikojnë të kthehen në një mos bindje qytetare.
XS
SM
MD
LG