Ndërlidhjet

TIRANË


Mijëra qytetarë të Shqipërisë sot do të votojnë për pushtetin vendor, në zonat ku nuk u mbajtën zgjedhjet në 12 tetor dhe në vendvotimet ku partitë politike pohuan parregullsi.
Rezultatet zyrtare të zgjedhjeve ende nuk janë bërë publike shkaku i kundërshtimeve të Partisë Demokratike, e cila e ka akuzuar Partinë Socialiste në pushtet për falsifikimin e nënshkrimeve në disa dokumenta zgjedhore.
XS
SM
MD
LG