Ndërlidhjet

BEOGRAD


Në Serbi sot për të tretën herë gjatë 15 muajve qytetarët do të përpiqen ta zgjedhin presidentin e ri të vendit.
Dy përpjekjet e mëparshme dështuan për shkak të daljes së pamjaftueshme të votuesve.
Analistët thonë se zgjedhjet mund të dështojnë sërish, për shkak të bojkotimit të opozitës dhe apatisë së zgjedhësve.
Kandidati i koalicionit DOS në pushtet Dragoljub Miçunoviq, pritet të ngadhnjejë ndaj nacionalistit Tomisllav Nikoliq.
XS
SM
MD
LG