Ndërlidhjet

LONDËR


Presidenti amerikan George Bush ka insistuar se Shtetet e Bashkuara nuk do të "ikin" nga Iraku përkundër dhunës së vazhdueshme ndaj forcave të prira nga Shtetet e Bashkuara.
Në një intervistë për radion britanike, të transmetuar në prag të vizitës së tij në Londër, Bush tha se Shtetet e Bashkuara dhe aleatët e tyre nuk do të "lëkunden".
Ai ka thënë se terroristët dhe qytetarët e Irakut duhet ta dijnë se aleatët nuk do të largohen nga vendi "para kohe".
XS
SM
MD
LG