Ndërlidhjet

BAGDAD


Ushtarët amerikanë e arrestuan kreun e ish forcave speciale të Irakut, që dyshohet për orkestrimin e sulmeve kundër forcave amerikane.
Kathim Mohammed Faris është kapur në qytetin Habbaniya të shtunën.
Komunikata e ushtrisë e përshkruan atë si lider të Fedayinëve, përgjegjës për vënien e mjeteve shpërthyese dhe sulmeve nga pusia ndaj trupave të Shteteve të Bashkuara.
XS
SM
MD
LG